09:14 ق.ظ 1398/08/14 تعداد بازدید: 195

  همایش ملی یاوران وقف در موزه ملی ایران

 همایش ملی «یاوران وقف» با حضور سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور روز دوشنبه 13 آبان 1398 ، در موزه ملی ایران برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، در این همایش دکتر خون میرزایی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران به همراه مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بودجه سازمان حضور یافتند.
حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا عادل معاون اجتماعی و فرهنگی اوقاف امور خیریه کشور ضمن گرامیداشت روز دانش آموز و روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و‌ مبارزه با استکبار جهانی ٬ اظهار‌ کرد: وقف این ظرفیت را دارد که در حوزه‌های مختلف فرهنگی٬اجتماعی٬اقتصادی٬سیاسی و... نوآوری انجام دهد. با تجلیل از یاوران و خادمان وقف تنها می‌توان یاد آور‌ گوشه‌ای از جایگاه این خادمان شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز گفت: با مرور گذشته ایران در دوره‌های مختلف به این اصل مهم خواهیم رسید که انقلاب اسلامی ایران امروز جایگاه مهمی در بین الملل دارد. زمانی ما اجازه تولید یا حتی تهیه سلاح را نداشتیم. به جایی رسیده بودیم که اجازه تولید سیم خاردار را نداشتیم. اما امروز با استفاده از دانش روز و فناوری‌های نوین صاحب بهترین جایگاه در صنایع دفاعی هستیم؛ نمونه بارز آن منهدم کردن پهپاد آمریکایی است.
وی افزود: موقوفات کشور در بسیاری از این فناوری‌ها دخیل بوده و نقش سرمایه گذار در حوزه مختلف را ایفا می‌کند.
صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این مراسم در خصوص جایگاه خاص وقف در تمدن اسلامی‌ و‌ تمدن ایرانی - اسلامی مطرح‌کرد: با نگاهی به تاریخچه وقف پی به این موضوع می‌بریم که موقوفات در حوزه‌های مختلف تقویت کننده تمدن ایران اسلامی است. شناسنامه اصلی ما ایرانیان همین موقوفات و تمدن ایرانی اسلامی است.
وی افزود: وقف ریشه اصلی همه تمدن هاست؛ با‌ مرور تمدن اسلامی می بینیم که پیامبر (ص) وقف اسلامی را تاسیس کردند و یکی از شروط از یاران پیامبر (ص) بودن، وقف قسمتی از اموال بود. صحابه پیامبر (ص) با دل و‌ جان و با وجود مشقات و سختی‌ها اموال خود را وقف می‌کردند. نمونه بارز آن امام علی (ع) است که همه اموال خود را وقف کرد.
در انتهای همایش لوح تقدیر و تندیس همایش به خیرین و مسئولین دستگاه هایی که همکاری و همدلی با سازمان اوقاف داشتند اهدا شد.
گفتنی است دکتر خون میرزایی معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران برای همکاری و حمایت از سازمان اوقاف در زمینه فعالیت های شیلاتی در سراسر کشور لوح تقدیر و تندیس همایش را دریافت کرد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران