12:54 ب.ظ 1398/07/14 تعداد بازدید: 1085

  برگزاری کار گاه آموزشی پروبیوتیک بومی جهت استفاده در تکثیر و پرورش میگو

 این کارگاه آموزشی به همت شیلات هرمزگان و با همکاری شرکت تک ژن تنها تولید کننده پربیوتیک بومی با نام تک سل ،پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان و سازمان نظام مهندسی کشاورزی  برگزار شد. 

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات هرمزگان، معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان با اشاره به بهینه سازی تولید با استفاده از پربیوتیک ها و بالابردن کیفیت تولید گفت:  امروزه دنیا به سمت کاهش استفاده از آنتی بیوتیکها و افزایش استفاده از باکتری‌های مفید برای سالم سازی تولید و به نوعی تولید میگو ارگانیک روی آورد ه است،برگزاری چنین دوره های آموزشی نقش بسزایی در همگامی استان با علم روز دنیا در این زمینه دارد.

عبدالرسول دریایی در ادامه به نقش پربیوتیک ها یا باکتری‌های مفید در کاهش مواد آلی و کاهش متابولیتها و افزایش تولید در هکتار اشاره کردد و افزود: معاونت آبزی پروری شیلات استان با نگاهی منطقی از تولیدات بومی مناسب و با کیفیت و همچنین برگزاری دوره های آموزشی جهت ارتقا دانش کارشناسان و بهره برداران حمایت ویژه خواهد کرد .

در ادامه این کارگاه آموزشی، مدرس دوره ،  در خصوص نحوه تحقیق و تولید پربیوتیک بومی و نحوه مصرف و تاثیرات آن بر کیفیت تولید در مزارع  ایران توضیحات کامل داده و به سوالات مزرعه داران پاسخ داده شد .


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران