01:57 ب.ظ 1398/08/12 تعداد بازدید: 203

  ورود اولین محموله آزمایشی بچه ماهی بومی سرخو به صنعت پرورش ماهی در دریا

 معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان از ورود اولین محموله آزمایشی بچه ماهی بومی سرخو  به صنعت پرورش ماهی در دریا برای اولین بار د ر کشور خبر داد.

 
به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران به نقل از شیلات هرمزگان، عبدالرسول دریایی با اشاره به  پیگیری و همکاری های صورت گرفته از سوی شیلات هرمزگان ،شرکت محک قشم، شرکت زر برگ تجارت و اکوا گرو مالزی هدف از این مهم را بررسی رشد و بازماندگی  در مرحله پیش پرآوری و پرورش در قفس های دریایی مرکز پیش پرآوری و پرورش بچه ماهی شرکت محک قشم در جزیره قشم خواند.
 دریایی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم و ملی شیلات کشور و هرمزگان توسعه پایدار پرورش ماهی در دریا(قفس) است، افزود: یکی از عوامل مهم در این توسعه تامین بچه ماهی با کیفیت، بویژه تنوع گونه ای و استفاده از گونه های با ارزش بومی است.
 وی تصریح کرد:  در این راستا شیلات هر مزگان با همکاری و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی گام های خوبی در این زمینه برداشته است و این روند تا حصول نتایج مثبت ادامه خواهد داشت .
 دریایی افزود: در حال حاضر بیش از 70 هزار تن مجوز پرورش ماهی در دریا( قفس) صادر  شده است که بچه ماهی با ارزش و با کیفیت از گونه های شناخته شده و بومی  نقش مهمی در بهره‌برداری از این ظرفیت دارد.


تصاویر پیوست
فایلهای پیوست
نظر خود را ارسال نمایید
نام
نظرات
پست الکترونیکی

کد  امنیتی

نظرات خوانندگان
كليه حقوق اين پورتال متعلق به سازمان شیلات ایران مي باشد
روابط عمومی سازمان شیلات ایران